Enter your keyword

Egzaminy zdalne – informacje dla zdajacych

Egzaminy zdalne

Informacje dla zdających

Egzaminy Zdalne ECDL

 

W okresie pandemii koronawirusa, do odwołania, PTI – w uzgodnieniu z Fundacją ECDL/ICDL – wprowadziło możliwość prowadzenia egzaminów ECDL online (zdalnie), bez fizycznej obecności Kandydata i Egzaminatora w jednym miejscu. Egzaminy online są przeprowadzane przy pomocy dostępnych w danym Centrum Egzaminacyjnym narzędzi do pracy zdalnej i strumieniowania obrazu (Google Meet).

  • Jednocześnie w sesji egzaminacyjnej może wziąć udział do 5 kandydatów. Uwaga! – należy zaprosić do sesji KR lub kogoś z Biura ECDL bądź z KJ.
  • Prosimy o bezpośredni kontakt z CE KISS podczas rezerwacji terminu egzaminu na co najmniej 3 dni: biuro@kiss.pl lub tel.: 606*230*420
  • Centrum Egzaminacyjne KISS jest odpowiedzialne za ochronę danych osobowych w postaci wizerunku oraz wszelkich innych danych przekazanych w trakcie trwania egzaminu. KLAUZULA DO POBRANIA TUTAJ!
  • UWAGA EGZAMINATORZY! – więcej informacji i odpowiednie instrukcje można zaleźć w aktualnościach systemu ECDL.pl albo na stronie https://portal.eecdl.pl/pages/exam_4-3.php.

 

Instalacja aplikacji ECDL

Do prowadzenia egzaminów w sposób zdalny przygotowana została specjalna, bezpieczna aplikacja egzaminacyjna potrzebna do połączenia z systemem egzaminacyjnym. Instalacja aplikacji egzaminacyjnej może być wykonana samodzielnie przez zdającego przed egzaminem lub przez egzaminatora w sposób zdalny.

Aplikacja dostępna jest pod adresem: http://aplikacja.eecdl.pl/ i można ją pobrać bez logowania do systemu. Do prawidłowego działania aplikacji należy zainstalować środowisko Adobe AIR: środowisko Adobe AIR (pobierz)